Zamień dysk na SSD


Twój kilkuletni komputer zwolnił, ma mniejszą wydajność i z niecierpliwością czekasz na jego każdorazowe uruchomienie? To czas, by zafundować mu lifting i wymienić dysk twardy na nośnik SSD?

imac-338988_1280

Dysk twardy to jeden z najintensywniej wykorzystywanych komponentów każdego komputera. Dlatego zastąpienie go szybszym nośnikiem SSD poprawi szybkość ładowania się systemu operacyjnego, skróci czasu uruchamiania aplikacji i ogólnie poprawi komfort użytkowania komputera.

Dlaczego SSD jest szybszy?

W tradycyjnych dyskach twardych dane zapisują się na obracającym się magnetycznym talerzu. Poruszająca się po jego powierzchni głowica, w odpowiednich miejscach odczytuje i zapisuje dane.Średnia prędkość dostępu do danych zapisanych na talerzu magnetycznym to kilkanaście milisekund.

Dyski SSD ( Solid State Drive) mają większą wydajność, dzięki wykorzystaniu w nich elektronicznych komórek pamięci. Dzięki ich zastosowaniu, czas dostępu wynosi kilkadziesiąt mikrosekund. Dyski SSD są też  szybsze pod względem transferów danych, dzięki możliwości zapisywania i odczytywania danych z wielu komórek jednocześnie.

Dysk SSD jest również całkowicie odporny na wstrząsy, bo nie ma w nim ruchomych elementów mechanicznych. To dobra wiadomość dla osób często podróżujących ze swoimi laptopami.

W naszym serwisie wykonujemy usługę zamiany dysku na SSD wraz z przenoszeniem danych. Aby operacja ta przebiegła szybko i sprawnie, zalecamy pozbycie się z dysku niepotrzebnych programów, danych i plików.