Zalany laptop


Komputer stał się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. I choć wiemy że to nie jest właściwe, to nagminnie jemy przy laptopie, pijemy i używamy go w łóżku. Bywa, że takie zachowania stają się powodem awarii.

Komputer używany w pościeli czy na miękkim kocu może się przegrzać, czego skutkiem może być uszkodzenie procesora lub karty graficznej.

Sam nie wyschnie

Duży problem to także zalanie laptopa. Po takim zdarzeniu nie ma się co łudzić, że sprzęt sam wyschnie i będzie działał bez zarzutu. Zawsze konieczna jest wizyta w serwisie i oczyszczenie wnętrza komputera z pozostałości cieczy.

Odłącz od prądu

Aby jednak zapobiec poważnym uszkodzeniom należy jak najszybciej odłączyć komputer od prądu i wyjąć baterię, a jeśli jest ona schowana pod obudową i trudno ją wyjąć, to należy użyć wyłącznika baterii oraz odwrócić sprzęt tak, aby ciecz z niego wypłynęła.

Nie susz suszarką

Laptop należy wytrzeć ściereczką wchłaniającą płyny. W żadnym wypadku nie należy próbować suszyć go suszarką do włosów, uruchamiać i sprawdzać czy działa, ale jak najszybciej dostarczyć sprzęt do serwisu. Pozwoli to uniknąć uszkodzenia płyty głównej i jej kosztownej naprawy lub korozji, która w przyszłości uszkodzi któryś z podzespołów komputer