Podświetlana klawiatura


Klienci często przychodzą do nas z popsutym podświetlaniem klawiatury. To dla nich bardzo ważne, by ten element komputera poprawnie działał. Tymczasem jeszcze wiele obecnie produkowanych laptopów tej funkcji nie posiada.

klawiaturaPodświetlanie klawiatury wciąż jest traktowane jako dodatek, a już dawno powinno być standardem w każdym laptopie. Faktem jest, że nie każdy użytkownik potrzebuje podświetlanej klawiatury. Do zwykłego użytkowania komputera do rozrywki – przeglądania internetu, oglądania filmów czy słuchania muzyki w dzień podświetlanie nie jest konieczne, ale osoby, które dużo piszą na klawiaturze i pracują na arkuszach kalkulacyjnych bardzo cenią sobie tę funkcję. Podświetlenie klawiszy przydaje się też osobom, które korzystają z laptopa wieczorami i przy zagaszonym świetle.

Klawiatura podświetlana jest diodami LED zamontowanymi nad nią. Dlatego przyciski są podświetlane dyskretnie, nie oślepiając użytkownika. Stopień podświetlenia może być regulowany ręcznie. Są też modele laptopów, w których jest to regulowane ręcznie, w zależności od natężenia światła w pomieszczeniu. Są też laptopy, w których można zmienić kolor podświetlenia klawiatury.