Pełnowymiarowy skaner 3D dla posiadaczy Apple iPad od Occipital


Drukowanie 3D to niesamowita technologia, chociaż wymaga szczegółowych informacji o obiektach, które chcesz wydrukować. Dla większości ludzi jest to duże ograniczenie – nie każdy telefon lub tablet ma wbudowaną kamerę obrazową. Te od firmy Apple są wyposażone w odpowiednie kamery, które współpracują ze skanerami 3D.
Czujnik struktury jest podłużnym metalowym obiektem, który mocuje się do iPada ze specjalnym uchwytem. Działa z aplikacjami specjalnie zaprojektowanymi do używania czujnika, skanowania i przechwytywania informacji 3D o obiekcie lub środowisku. Możesz użyć czujnika do szerokiego zakresu zadań – od przechwytywania obiektów do gier rozszerzonych.
Czujnik może szybko skanować obiekt lub pokój i zbierać informacje o odległości i geometrii, aby utworzyć dokładne renderowanie 3D. Firma Occipital, zajmująca się budową owych urządzeń twierdzi, że jej urządzenie może „zrozumieć” gromadzone przez niego dane, pozwalając użytkownikom na przykład na zebranie wymiaru ścian. Nawet jeśli korzysta z wbudowanej kamery iPad.
„Nasz aparat jest osiowo wyrównany do wbudowanej kamery” – powiedział Jeff Powers, założyciel firmy Occipital. „To ważne, ponieważ łączymy dane z tych dwóch czujników, łącząc w sobie również żyroskop i przyspieszeniomierz, który jest na pokładzie. W iPadzie od Apple masz resztę oprogramowania, ale brakowało aktywnego 3D wykrywania „.
Naszym zdaniem bardzo ciekawy gadżet dla tych bardziej kreatywnych użytkowników iPad Apple 🙂