Oszukują graczy na allegro


Wielu miłośników gier komputerowych, chcąc zaoszczędzić, kupuje na aukcjach Allegro kody do gier. Ostatnio jednak gracze trafiają na oszustów, którzy wykorzystując nieuwagę kupującego sprzedają już zużyte kody.  

video-games-1557358_1280

To ewidentne oszustwo, które formalnie jednak nie nosi znamion przestępstwa, bo w opisie aukcji, sprzedający zawiera wyrażenie, że kody mają “wartość kolekcjonerską” i że są wykorzystane. Ciekawe, prawda? Na pierwszy rzut oka aukcja taka wygląda tak jak wszystkie inne. Ceną też niewiele odbiega od nich. Opis aukcji jest obszerny, co zniechęca do dokładnego przeczytania go. Niczego nie podejrzewający gracz wciska przycisk „kup teraz” i robi przelew.  Niestety, przysłany kod nie działa, bo jest zużyty. A sprzedający w odpowiedzi na pytanie dlaczego sprzedał zużyty kod, informuje, że przecież w akcji napisał o tym.

Właściwie to problem nie ma rozwiązania i pieniędzy raczej nie da się odzyskać. Dlatego należy dokładnie czytać opisy aukcji i nie kupować od sprzedawców zupełnie nieznanych.