Masz dzieci? Stosuj kontrolę rodzicielską


Internet jest znakomitym źródłem wiedzy i rozrywki, dlatego pochłania coraz więcej naszej uwagi i czasu.

Warto jednak pamiętać o tym, że w sieci czyha na nasze dzieci wiele zagrożeń. Oprócz tego, że są narażone na nieprzyzwoite treści, zagrożone są też uzależnieniem od internetu i gier. Dlatego warto korzystać z programów do kontroli rodzicielskiej.

dzieci-apple

Kontrola rodzicielska wspomaga anrtywirusowe filtry i firewalle zainstalowane na komputerze, które także blokują szkodliwe treści przychodzące z sieci. To ważne, bo samodzielnie nie jesteśmy w stanie odróżnić dobrych treści od złych i niechcący możemy pobrać szkodliwe oprogramowanie. Program do kontroli rodzicielskiej może być skonfigurowany indywidualnie i niezależnie dla każdego użytkownika jednego komputera.

Filtry blokowania

Za pomocą kontroli rodzicielskiej możemy stworzyć listę blokowanych stron lub skorzystać z gotowych definicji. Można też ustawić filtry blokowania, które będą analizować treści stron, nie tylko tytuły czy nazwy domen.

Czas dostępu do komputera i sieci

Kontrola rodzicielska umożliwia też monitorowanie czasu spędzonego przed komputerem przez zalogowanego użytkownika i ustalenie limitu dostępnego czasu dla każdego użytkownika komputera. Blokadę czasową można ustalić w zakresie korzystania z komputera lub tylko dostępu do sieci.