Mapy Google – praktyczne narządzie


Aplikacja Mapy Google nie tylko pokazuje mapy i wyznacza trasę. Ma wiele innych przydatnych funkcji. Czy korzystacie z nich? 

Znajdź połączenie w Mapach Google

Przy wyznaczaniu trasy można wybrać nie tylko trasę dla samochodu, roweru lub pieszego. W Mapach Google można też znaleźć połączenie transportem publicznym, na przykład autobusami, tramwajami lub koleją.

Zamów jedzenie w Mapach Google

W polu wyszukiwania wystarczy wpisać nazwę dania np. pizza i kliknąć Szukaj albo ikonę z lupą. Wybieramy wynik na mapie albo z listy restauracji. Ikona samochodu dostawczego pozwoli złożyć zamówienie.

Sprawdź sytuację drogową w Mapach Google

Widżet dostępny na Mapy Google dla Androida pozwala sprawdzić aktualną sytuację drogową w oklicy. Aplikacja ostrzega też przed korkami i utrudnieniami oraz określa prognozowany czas na pokonanie trudnego odcinka.

Zaplanuj pobyt z pomocą Map Google

Z pomocą Map Google można zaplanować zwiedzanie atrakcji turystycznych i określić przybliżony czas na to potrzebny, otrzymamy też informacje o ewentualnym tłoku w tym miejscu w obecnym czasie.

Zapisz mapy na karcie SD

Z Map Google możesz korzystać także przy słabym zasięgu sieci. Jest to możliwe po pobraniu map do użytkowani offline do pamięci telefonu lub na kartę SD.