Komputer na mrozie


Zimą warto szczególnie zadbać o swojego laptopa, tablet czy smartfon. Mróz może uszkodzić te urządzenia. Dlatego jeśli nie musimy, nie zabierajmy go ze sobą na siarczyste mrozy. Nie zostawiajmy tez laptopa w nieogrzewanym samochodzie.

snow-1551741_640

Przed mrozem, a także kontaktem ze śniegiem czy marznącym deszczem może uchronić nasz laptop wygodny i trwały pokrowiec. Przyda się też etui, które zabezpieczy nasz smartfon.

Poczekaj zanim włączysz

Warto też pamiętać o tym, żeby po przyjściu z mrozu z zimnym laptopem lub tabletem odczekać chwilę przed włączeniem sprzętu. Nagła zmiana temperatury może spowodować skroplenie się pary wodnej wewnątrz urządzenia, co może skutkować niebezpiecznym spięciem. Karygodnym błędem jest ogrzewanie komputera. A niestety zdarza się, że ktoś próbuje użyć do tego suszarki lub grzejnika, czy też bezmyślnie położy laptop na kaloryferze.

Zmień dysk na SSD

W niskich temperaturach zagrożone są nasze dane przechowywane na dysku twardym. Takiego problemu nie maja użytkownicy sprzętu z dyskiem SSD, więc zima może być dobrym pretekstem do wymiany starego dysku na nowszy, odporniejszy, a ponadto szybszy.